Zrzut ekranu z serwera

opencraft.pl - serwer Minecraft

Klasyczny, freebuild/survival bez działek
Adres IP IP adres:
kopia opencraft.pl
Osoby online Osoby online 5 / 88
Wersja Minecraft Wersja serwera 1.20
Promowane Promowane 0
głosów głosów 9
Strona serwera Strona serwera Otwórz w nowym oknie https://opencraft.pl
Kluczowe cechy serwera
Mody

Opis serwera

Nasz serwer ma ponad 10 letnią, nieprzerwaną historię. Od samego początku wyciągamy z Minecraft'a to co najlepsze czyli współpracę, kreatywność i swobodę. Zmieniająca się przez wiele lat ekipa zawsze miała na celu zapewnić sprawiedliwą i zrównoważoną rozgrywkę, dodając zawsze coś od siebie.

Zmodyfikowane rozmieszczenie złóż, ograniczone autofarmy, dodatkowe craftingi, przyczyniają się do okrywania gry na nowo. Spędzanie czasu jest teraz zwyczajnie przyjemne, bez wyścigu szczurów.

Nie ma za łatwo, do poruszania wykorzystasz orientację w terenie za pomocą kompasu. To u nas znajdziesz w pełni automatyczną kolej, dedykowane szlaki konne i wodne. Oferujemy samodzielny system zajmowania terenu, całkowicie przebudowany system handlu z NPC, wieloświaty i ogrom różnych autorskich pluginów.


Społeczność serwera jest otwarta na wszystkich, spotykamy się na discordzie, mamy swój fanpage oraz grupę na FB. Jesteśmy również otwarci na propozycje i chęć współpracy z każdym kto rozumie nasze ideały i wyznawane wartości. Ogromne repozytorium czeka :)

Zasady

Na serwerze wprowadziliśmy część nietypowych zasad które mają na celu uporządkowanie i zrównoważenie rozgrywki. Szczegóły dostępne są na wiki.opencraft.pl


Nawigacja


Współrzędne są domyślnie ukryte, nawigacja dostępna jest za pomocą kompasu. Wsparcie jest systemów transportu kolejowego, konnego oraz wodnego.

Farmy, uprawa i grindery


Rośliny zielone wzrastają tylko jeśli mają odpowiednią ilość światła słonecznego. Woda płynąca po polach niszczy zbiory i ziemię. Autofarming za pomocą pistonów jest przyblokowany z uwagi na generowanie nieograniczonego dropu. Tempo wzrostu niektórych roślin zostało zmodyfikowane. Gromadzenie więcej niż 4 mobów na tym samym bloku powoduje samoczynne zabijanie ich. Grindery ze spawnerów są dozwolone, zakaz jednak grinderów na ciemność z uwagi na znaczne gromadzenie się mobów w jednym miejscu.


Zabezpieczenia graczy


Ochrona terenu możliwa jest za pomocą pluginu ocRegions (polecenie /ocr) który chroni zawartość pojemników, bloki i zwierzęta. Teren niezabezpieczony uważany jest za niczyj, aczkolwiek należy uszanować prawo do krajobrazu. Grief jest karany pod warunkiem wskazania griefera za pomocą polecenia /kp. Jeśli brak logów a widać zniszczenia to znaczy ze ktoś porzucił ten teren. Opuszczając jakiś teren gracz ma prawo przeznaczyć swoje budowle na użytek publiczny za zgoda administracji.

Czat

Istnieją dwa systemy czatu, lokalny - słyszalny tylko w zasięgu 200 bloków na danym świecie i globalny - słyszany na całym serwerze. Aby pisać na globalnym trzeba użyć znaku ! na samym początku wiadomości. Więcej w /czat

Blokady

Część blokad, takich jak leczenie villagerów, enderchest i inne tego typu rzecz są zablokowane z uwagi wchodzenia w kolizje z innymi mechanikami lub pluginami, jednak możłiwe jest, że w przyszłości zostaną one uwolnione i zmienione.Przyciski do głosowania na stronie internetowej

Promuj swój serwer opencraft.pl w naszych rankingach za pomocą przycisku głosowania na swojej stronie. Wystarczy skopiować kod HTML i wkleić go na swoją stronę.

Recenzje i komentarze

!
Aby zostawić komentarz, autoryzuj, proszę :)
Brak uwag
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy! Zostaw przydatny komentarz i recenzję tego serwera dla nowych graczy :)